Stal jest jednym z najpowszechniejszych materiałów konstrukcyjnych, wykorzystywanych na całym świecie. Stosuje się ją do budowy wieżowców, hal, magazynów, ale również jest odpowiednia do wykonywania znacznie mniejszych obiektów, takich jak altany, zadaszenia czy wiaty lub balustrady. Stal, aby zachowała swoją wytrzymałość, powinna być łączona przy stosowaniu odpowiednich technik. Zalecaną przez profesjonalistów metodą jest spawanie. Można wyróżnić kilka metod spawania – między innymi TIG i MIG. Są one wykorzystywane zamiennie, w zależności od tego, jaki rodzaj stali ma być spawany. Tym co wymaga najwięcej pracy i umiejętności jest spawanie aluminium oraz spawanie stali nierdzewnej. Doświadczenie spawacza i dobry sprzęt, pozwalają tworzyć estetyczne łączenia, których wygląd nie będzie negatywnie rzutować na całość konstrukcji.

 

Co najczęściej spawamy?

 

Balustrady –  Są to specjalne ażurowe konstrukcje, które zabezpieczają balkony, tarasy oraz schody. Balustrady ze stali nierdzewnej są bardzo odporne na działanie czynników atmosferycznych. Dzięki temu mogą bezpiecznie być użytkowane na zewnątrz obiektów, bez obawy że na ich powierzchni pojawią się rdzawe naloty. Nie wymagają również zabezpieczenia farbami oraz innymi środkami antykorozyjnymi. Niestety ich wadą jest wysoka cena. Mimo wszystko zachęcamy do korzystania z tego materiału, który zalicza się do jednych z trwalszych i oferujących najlepsze rezultaty.

 

Montaż balustrady

Spawanie balustrady musi być wykonywane z wielką precyzją. Aby spawy gwarantowały wytrzymałość całej konstrukcji, nie mogą być ani przegrzane, ani wykonane przy zbyt niskiej temperaturze. Dla znalezienia optimum konieczne jest doświadczenie, a czasami nawet wykonanie kilku prób. Jeżeli spawacz ma jakieś wątpliwości, nie powinien rezygnować z ich przeprowadzenia.

 

Spawanie aluminium w osłonie gazu obojętnego. Co oznacza ten termin? Przed wszystkim to, że spawanie zostanie wykonane profesjonalne i solidnie. Osłona gazu obojętnego jest potrzebna między innymi do tego, aby podczas spawania nie doszło do wytrącania się zbędnych zanieczyszczeń, osłabiających spaw – np. tlenek glinu lub wodoru.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *