News & Events

Ciągle rozwijająca się technologia budowania konstrukcji stalowych jest przyczyną ewolucji usług spawlaniczych. Wraz z rozwojem technologii wciąż ochrona zdrowia podczas spawania stanowi ważny element branży spawalniczej. Podstawowym sprzętem pozwalającym na ochronę są takie elementy jak maska spawalnicza i ubranie ochronne, które powinien posiadać każdy zawodowy czy też amatorski spawacz. Dymy powstające podczas procesu spawania i promieniowanie optyczne to główne zagrożenia, na które powinna uważać osoba zajmująca się spawaniem.

 

Zagrożenia podczas spawania

 

Za zagrożenie spowodowane promieniowaniem optycznym odpowiedzialne są łuki spawalnicze i promieniowanie palników gazowych. Źródłem ich promieniowania są:

 

  • Promieniowanie termiczne generowane przez rozgrzane do wysokiej temperatury gazy spawalnicze,
  • Intensywne promieniowanie nadfioletowe,
  • Promieniowanie widzialne.

 

Co tak na prawdę jest niebezpieczne w spawaniu?

 

Spawanie powoduje promieniowanie, które może być przyczyną wielu chorób. Właśnie z tego powodu tak ważne jest sprzęt chroniący zdrowie spawacza. Zadaniem maski spawalniczej jest głównie ochrona przed zaćmą, zapaleniem rogówki i spojówki i wszelkiego rodzaju zmianami, które mogą zajść na dnie oka osoby zajmującej się spawaniem. Kolejną zaletą maski spawalniczej jest ochrona przed fizycznymi obrażeniami, takimi jak odpryski metalu. Przedostanie się takiego elementu do oka spawacza może być tragiczne w skutkach

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *