Spawanie to najczęściej stosowany sposób łączenia metali. Wybierając właściwą technikę spawania, możemy trwale połączyć kilka rodzajów stali, tworząc z nich dowolne konstrukcje. Spawanie stali nierdzewnej pozwala uzyskiwać skomplikowane konstrukcje, zdolne przenosić duże obciążenia, a jednocześnie które zabezpieczają ludzi przed upadkiem. Są to na przykład balustrady.

 

Podczas spawania bardzo ważne jest bezpieczeństwo. Zarówno spawacza, jak i całego otoczenia. Jak należy o nie zadbać? Przedstawiamy kilka najważniejszych punktów, do których należy się bezwzględnie stosować, wykonując spawanie stali nierdzewnej lub innego metalu.

 

  • Ubiór spawacza – spawanie aluminium charakteryzuje się powstawaniem wysokiej temperatury. Spawacz powinien dysponować ubiorem, który chroni jego ciało przed poparzeniem. Dodatkowo niezwykle ważna jest ochrona wzroku. Stosuje się do tego specjalne osłony – maski, wyposażone w niewielki otworów rewizyjny, zabezpieczony szkłem ze specjalnym filtrem. Bardzo wysoka temperatura w miejscu spawu generuje niezwykle intensywne światło, które trwale może uszkodzić narząd wzroku. Również osoby postronne nie powinny spoglądać bezpośrednio w miejsce spawania, nie narażając w ten sposób swojego wzroku.
  • Materiały łatwopalne – spawanie wiąże się z ryzykiem powstawania dużych ilości iskier. Nie może być zatem wykonywane w bezpośrednim sąsiedztwie materiałów łatwopalnych i wybuchowych. Należy zadbać o zachowanie bezpiecznej odległości od ewentualnych składowisk paliw i gazów. Podczas spawanie nie należy również tankować pojazdów, znajdujących się w niewielkiej odległości od spawacza.

 

Ostatecznie, wszystkie usługi spawalnicze powinny być wykonywane przez doświadczonych specjalistów spawaczy, posiadających wiedzę i doświadczenie w zakresie wyboru i stosowania technik spawalniczych do nierdzewki oraz aluminum.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *