Balustrady na Szczecińskim rynku

Czy kiedykolwiek miałeś do czynienia ze spawaniem? Jeśli tak, z pewnością podczas tej pracy korzystałeś z różnego rodzaju środków ochrony osobistej. Spawanie aluminium , bądź innych rodzajów metali jest pracą wymagającą niezwykle dużej dokładności. Proste i czyste spawy to nie tylko większa estetyka gotowego produktu, ale również większe bezpieczeństwo jego późniejszego użytkowania. Na takich spawach znacznie szybciej i łatwiej będzie można zauważyć ewentualne problemy, jak na przykład utrata wytrzymałości przez takie spawy. By jednak praca była przyjemna i bezpieczna, niezbędne jest dysponowanie odpowiednimi narzędziami i akcesoriami. Opisujemy je, chcąc zwiększyć Waszą świadomość w tak ważnej rzeczy, jak ta którą jest spawanie nierdzewki.

 

Zacznijmy od tego co ma największe znaczenie dla bezpieczeństwa osoby, zajmujące się spawaniem. Niezależnie od tego, czy spawasz balustrady, stal nierdzewną lub elementy okrętów, musisz pamiętać o zabezpieczeniu swojego wzroku. Praca przy spawaniu bez dobrej jakości maski lub okularów szybko może źle się dla ciebie skończyć. Częściowa lub całościowa utrata wzroku, to tylko jedno z możliwych zagrożeń. Inne niebezpieczeństwa, z którymi będziesz mógł się spotkać mogą obejmować poparzenia twarzy, wywołane drobinkami rozgrzanych gazów, które powstają przy spawaniu niektórych rodzajów metali. Maska może występować w kilku odmianach. Jeśli spawanie stali nierdzewnej Szczecin to twoje codzienne zajęcie, z pewnością wykonujesz je przez kilka godzin bez przerwy. Aby jakość spawów była wysoka oraz aby zmęczenie było jak najmniejsze, trzeba stosować maski na stałe nakładane na głowę, na przykład z podnoszoną szybką. Swoim wyglądem mogą one przypominać kaski motocyklowe. To bardzo wygodne rozwiązanie, ponieważ podczas pracy będziesz mógł swobodnie operować obiema rękami. W tradycyjnych osłonach do spawania, trzeba się niestety liczyć z tym, że jedna ręką trzyma specjalną maskę, a drugą spawasz. Po wielu godzinach takiej pracy, drastycznie opadają siły i następuje zmęczenie

 

balustrady Szczecinbalustrady Szczecin

 

Spawanie  może być wykonywane w najróżniejszych miejscach oraz warunkach. Nie ma problemu, jeśli jest ono realizowane w otwartych halach, w których poprawnie działa wentylacja i zainstalowane jest skuteczne oraz mocne źródło światła. Gorzej, jeśli spawanie stali nierdzewnej  trzeba wykonywać w miejscach, do których nie dochodzi światło słoneczne, ani nie ma możliwości instalacji oświetlenia górnego. W takich przypadkach, spawacz nieodzownie powinien dysponować specjalistyczną latarką czołową o dużej mocy. Może być ona zamocowana do osłony lub kasku. W tym przypadku należy jednak pamiętać o tym, aby latarka została wykonana z dobrej jakości materiałów, odpornych na wysokie temperatury. W przypadku jeśli warunki na to pozwalają, zaleca się również stosowanie zewnętrznych, przenośnych lamp halogenowych, zasilanych prądem sieciowym lub podłączanych do agregatu. Praca w takich warunkach jest znacznie przyjemniejsza i mniej męcząca wzrok.

 

Kolejnym elementem środków BHP, których nie może zabraknąć jeśli wykonujesz spawanie, jest odzież. Powinna ona zakrywać ręce i dłonie. Popularnym rodzajem odzieży roboczej są oczywiście koszule flanelowe. Mają one bardzo dużą liczbę zalet. Przede wszystkim są lekkie, przewiewne, wykonane z materiałów naturalnych, dzięki czemu doskonale regulują ciepłotę ciała. Co więcej, koszule flanelowe zapewniają doskonałą wygodę ciała, nie krępując ruchów. To bardzo ważne, kiedy mamy się poruszać w trudno dostępnych miejscach o niewielkiej wysokości. Jeśli chodzi o rodzaj spodni, stosowanych podczas spawania, to tu również najlepiej sprawdza się odzież z materiałów naturalnych, ale wzmocniona i chroniąca przed przetarciem.

 

Dlaczego to takie ważne? Spawanie balustrad  odbywa się w bardzo wysokich temperaturach. Czasami przez przypadek może nastąpić oparzenie ciała. Oprócz tego że jest to bardzo bolesne, może oznaczać nawet kilkutygodniowe wyeliminowanie z pracy. To z kolei przekłada się na znacząco niższe zarobki. Mocne, grube i odporne na wysoką temperaturę spodnie, będą najlepszym wyborem dla każdego, kto chce komfortowo, ale i bezpiecznie wykonywać swoją pracę.

 

spawanie aluminium Szczecinspawanie aluminium Szczecin

 

Ostatnim elementem wyposażenia stroju spawacza są rękawice oraz obuwie. Rękawice muszą być grube i wytrzymałe, ale jednocześnie powinny zapewniać doskonałą precyzję ruchów, niezbędnych do tego, aby tworzyć idealnie równe i proste spawy. Jednymi z najczęściej spotykanych w tej branży rękawic, są rękawice azbestowe. Natomiast jeśli chodzi o obuwie, należy wykorzystywać mocne obuwie na grubych podeszwach, wzmacniane w przedniej części blachą. Chroni ona palce stóp przed możliwym zmiażdżeniem przez spadający ciężki, metalowy element. Stosując się do zaleceń dotyczących stroju, można sprawić że spawanie Szczecin stanie się zdecydowanie bezpieczniejsze i przyjemniejsze, dając wiele satysfakcji z wykonywania tego ciężkiego zawodu.